Mast Kazı Yumurtası, Tavuk Yumurtasından Büyük Deve Kuşu Yumurtasından Küçüktür.

Mast Kazı yumurtası, tavuk yumurtası ile karşılaştırıldığında daha mat ve beyaz renkte olduğu görülebilir. Uçları küt ve yaklaşık olarak 70-110 gram arası ağırlıktadır. Kanatlı ve yumurtası yenebilen hayvanlar arasında en büyük yumurtaya sahip olan kazlar, tavuk kadar fazla yumurta verememekle birlikte bu sayı yılda belirli bir oranı geçmez. Kazların yumurta verimi düşüktür, denilebilir.

Mast Kazı yumurtası, anne sütü haricinde insan vücudu için gerek olan tüm besinleri bünyesinde barındıran çok ender bir yumurtadır. Mast Kazı yumurtası yenir mi? gibi bir şüpheniz varsa eğer gelin kaz yumurtasının besin değerlerini inceleyelim:

1 adet Mast Kazı yumurtasında 185 kcal, 13,27 gram lipit, 1,35 gram karbonhidrat içerir. Mast Kazı yumurtası protein değeri 13,87 gramdır.

Gelelim Faydalarına, Mast Kazı Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

  • Mast Kazı yumurtası, içeriğindeki besin değerleri ile gelişme çağındaki çocukların sağlıkla büyüyebilmesi için zengin bir kaynaktır.
  • Kansızlığı gidererek vücuda büyük enerji sağlar, halsizliği giderir.
  • Bağırsak yollarını temizleyerek, bağırsakların daha verimli çalışmasına katkı sağlar.
  • Hazmı kolaylaştırır.
  • Yüksek protein değeri ile boy uzamasına yardımcı olur.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Fiziksel ve zihinsel gelişi destekler.
  • Kas ve damar yollarının düzenli çalışmasına katkı sağlar.
  • Mast Kazı yumurtası faydaları, doğru ve düzenli tüketimle besin değerlerini çok çabuk vücuda geçirir.

Mast Kazı Yumurtası Nasıl Saklanır?

Toplanan veya satın alınan Mast Kazı yumurtaları ne kadar kirli olursa olsun, silmeyin ve temizlemeyin. Yumurta üzerinde bulunan bu toz bir nevi koruma tozudur.

Yumurtaları 15 derecenin altında Mast Kazı yumurtası viyolü (yumurtayı koruyan ve zarar görmeden saklanabilmesine imkan sağlayan gözenekli plastik kap) içinde muhafaza edilmesi en uygunu olur. Yumurtaları viyolün içine küt kısımları aşağıya gelecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Mast Kazı yumurtası kuluçka işlemi görecekse, kirli olan yumurtaları nemli bir bezle nazikçe silebilirsiniz. Bu işlemle çok kirli ve gözenekleri tıkanmış yumurtanın temizlenerek içindeki ceninin nefes alması sağlanır.

Mast Kazı yumurtası kuluçka süresi 27-30 gün arasında değişkenlik gösterebilir. Mast Kazı yumurtası kuluçka sıcaklığı için en uygun değer 19 derecedir. Bunun dışında ortamdaki nem, hava sirkülasyonu, yumurtaların çevrilme açıları, ısı yalıtımları ve oksijen oranları da önemli faktörler arasındadır.

Mast Kazı Yumurtası Yenir Mi? Nasıl Tüketilir? Nasıl Pişirilir?

Mast Kazı yumurtası, tavuk yumurtasına oranla daha büyük olduğu gibi deve kuşu kadar olma da oldukça sert bir kabuğa sahiptir. Kırarken biraz sert davranmanız gerekebilir.

Mast Kazı yumurtası ile tavuk yumurtasıyla hazırlayabileceğiniz birçok farklı tarif hazırlayabilirsiniz. Kahvaltı tarifleri dışında (omlet,haşlama vs) Mast Kazı yumurtası kullanmak isterseniz, tavuk yumurtasından daha büyük olduğu için ölçülerini iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Çiğ tüketmek isterseniz içerisine süt ekleyip çırptıktan sonra da tüketebilirsiniz. Besin değerleri ile daha yaygın kullanımı hak eden Mast Kazı yumurtası ile hazırlayabileceğiniz tarifler tamamıyla damak zevkinize ve hayal gücünüze bağlıdır.

Mast Kazı yumurtaları tavuk yumurtası kadar çok sayıda olmadığından marketlerde Mast Kazı yumurtasına denk gelmek zordur. Mast Kazı yumurtası satın almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Tekirdağ Mast Kazı, Mast Kazı Tekirdağ, Tekirdağ Mast Kazı Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Çiftliği, Tekirdağ Mast Kazı Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Eti, Tekirdağ Mast Kazı Eti Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Yumurtası, Tekirdağ Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Tüyü, Tekirdağ Mast Kazı Tüyü Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Cinsleri, Tekirdağ Mast Kazı Irkları, Tekirdağ Mast Kazı Üretimi, Tekirdağ Mast Kazı Özellikleri, Tekirdağ Mast Kazı Yemekleri, Tekirdağ Mast Kazı Yemeği, Tekirdağ Mast Kazı Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Eti Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Eti Faydaları, Tekirdağ Mast Kazı Yetiştiriciliği, Tekirdağ Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Yumurtası Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?