Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Tekirdağ Mast Kazı, Mast Kazı Tekirdağ, Tekirdağ Mast Kazı Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Çiftliği, Tekirdağ Mast Kazı Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Eti, Tekirdağ Mast Kazı Eti Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Yumurtası, Tekirdağ Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Tüyü, Tekirdağ Mast Kazı Tüyü Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Satışı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Tekirdağ Mast Kazı Cinsleri, Tekirdağ Mast Kazı Irkları, Tekirdağ Mast Kazı Üretimi, Tekirdağ Mast Kazı Özellikleri, Tekirdağ Mast Kazı Yemekleri, Tekirdağ Mast Kazı Yemeği, Tekirdağ Mast Kazı Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Eti Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Tekirdağ Mast Kazı Eti Faydaları, Tekirdağ Mast Kazı Yetiştiriciliği, Tekirdağ Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?