Landes Kazı Nedir?

Landes ırkı anaç kazlar sezonluk 30- 40 arası adette yumurta verimine sahiptir. Sürü içerisinde kaynaşması ve diğer ırklar ile barışık yaşaması ile dikkat çekmektedir. Yumurtada ki tohum oranı gayet iyi ve tatmin edici haldedir. Tohum oranı %95 leri bulmaktadır. Dişilerinde Canlı ağırlık 6 ile 6.5 kilogram erkekler de ağırlık 6.5 ile 7.5 kilogramlara ulaşabilmektedir. Civcivlerin de gelişim oldukça iyi gözlemlenmiştir , hızlı gelişim dayanıklılık göstermişlerdir. Bir çok kaz ırkına kıyas ile hastalıklara biraz daha dirençli oldukları gözlemlenmiştir.

Landes Kazı Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Landes Kazı eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Tekirdağ Landes Kazı, Afrika Kazı Tekirdağ, Tekirdağ Landes Kazı Satan Yerler, Tekirdağ Landes Kazı Çiftliği, Tekirdağ Landes Kazı Satışı, Tekirdağ Landes Kazı Eti, Tekirdağ Landes Kazı Eti Satan Yerler, Tekirdağ Landes Kazı Yumurtası, Tekirdağ Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Tekirdağ Landes Kazı Tüyü, Tekirdağ Landes Kazı Tüyü Satışı, Tekirdağ Landes Kazı Civcivi, Tekirdağ Landes Kazı Civcivi Satışı, Tekirdağ Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Tekirdağ Landes Kazı Cinsleri, Tekirdağ Landes Kazı Irkları, Tekirdağ Landes Kazı Üretimi, Tekirdağ Landes Kazı Özellikleri, Tekirdağ Landes Kazı Yemekleri, Tekirdağ Landes Kazı Yemeği, Tekirdağ Landes Kazı Fiyatı, Tekirdağ Landes Kazı Eti Fiyatı, Tekirdağ Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Tekirdağ Landes Kazı Eti Faydaları, Tekirdağ Landes Kazı Yetiştiriciliği, Tekirdağ Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?