Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Mısır Kazı, Afrika Kazı Kırklareli, Kırklareli Mısır Kazı Satan Yerler, Kırklareli Mısır Kazı Çiftliği, Kırklareli Mısır Kazı Satışı, Kırklareli Mısır Kazı Eti, Kırklareli Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Mısır Kazı Yumurtası, Kırklareli Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Mısır Kazı Tüyü, Kırklareli Mısır Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Mısır Kazı Civcivi, Kırklareli Mısır Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Mısır Kazı Cinsleri, Kırklareli Mısır Kazı Irkları, Kırklareli Mısır Kazı Üretimi, Kırklareli Mısır Kazı Özellikleri, Kırklareli Mısır Kazı Yemekleri, Kırklareli Mısır Kazı Yemeği, Kırklareli Mısır Kazı Fiyatı, Kırklareli Mısır Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Mısır Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?