Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Mast Kazı Nedir?

Mast kazı Almanya’da hem et, hem yumurta, hem yemden yararlanma, hem et lezzeti, hem yaşama gücü, hem döl verimi ve çıķım oranı gibi özelliklerde geliştirilmiş bir ırktır. Yumurta verimi 60-70 civarında olup bu sayı bahar dönemi yumurta sayısıdır. Sonbaharda italyan beyazı ırkı gibi tekrardan yumurtlama özelliği vardır. Bu olay da mast kazının ebeveynleri arasında italyan beyazı ırkının da olduğu değerlendirilmektedir. Et verimi 5-6 aylık periyotta 6-8 kg canlı ağırlığa ulaşmakla birlikte daha sonraki ay ve yaşlarda daha da artmaktadır. Yetişkinlerin rengi beyazdır. Yeni doğmuş civcivler renkli doğarlar ve bu özelliğinden yararlanılarak cinsiyet ayırımı yapılabilir. Erkek olan civcivler daha açık renkli olurken dişiler koyu yeşile yakın renkte olurlar. Bu özellik ilerleyen haftalarda kaybolur ve hepsi beyaz renge bürünür. Ülkemizde bu ırk mevcut olup popülasyonu hızla artmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Mast Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Mast Kazı Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Çiftliği, Kırklareli Mast Kazı Satışı, Kırklareli Mast Kazı Eti, Kırklareli Mast Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Yumurtası, Kırklareli Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Tüyü, Kırklareli Mast Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Cinsleri, Kırklareli Mast Kazı Irkları, Kırklareli Mast Kazı Üretimi, Kırklareli Mast Kazı Özellikleri, Kırklareli Mast Kazı Yemekleri, Kırklareli Mast Kazı Yemeği, Kırklareli Mast Kazı Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Mast Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?