Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Mamut Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Mamut Kazı Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Çiftliği, Kırklareli Mamut Kazı Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Eti, Kırklareli Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Yumurtası, Kırklareli Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Tüyü, Kırklareli Mamut Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Cinsleri, Kırklareli Mamut Kazı Irkları, Kırklareli Mamut Kazı Üretimi, Kırklareli Mamut Kazı Özellikleri, Kırklareli Mamut Kazı Yemekleri, Kırklareli Mamut Kazı Yemeği, Kırklareli Mamut Kazı Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?