Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Mamut Kazı Çiftliği

Mamut kaz ırkı bir Ukrayna melezi kaz ırkıdır. Yıllık ortalama yumurta verim adeti 40 ile 50 arası civarıdır.
Yumurtada ki tohum oranı gayet güzeldir bunun yanında yumurta gelişimleri de iyi durumdadır. Civcivlerin gelişimi de sağlıklı ve dirençlidir. Dişilerde ortalama ağırlık  6 kg ile 7 kg arasıdır. Erkeklerde bu oran 7 kg ile 11 kg arası değişmektedir.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Mamut Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Mamut Kazı Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Çiftliği, Kırklareli Mamut Kazı Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Eti, Kırklareli Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Yumurtası, Kırklareli Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Tüyü, Kırklareli Mamut Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Mamut Kazı Cinsleri, Kırklareli Mamut Kazı Irkları, Kırklareli Mamut Kazı Üretimi, Kırklareli Mamut Kazı Özellikleri, Kırklareli Mamut Kazı Yemekleri, Kırklareli Mamut Kazı Yemeği, Kırklareli Mamut Kazı Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Mamut Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?