Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Linda Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Linda Kazı Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Çiftliği, Kırklareli Linda Kazı Satışı, Kırklareli Linda Kazı Eti, Kırklareli Linda Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Yumurtası, Kırklareli Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Tüyü, Kırklareli Linda Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Cinsleri, Kırklareli Linda Kazı Irkları, Kırklareli Linda Kazı Üretimi, Kırklareli Linda Kazı Özellikleri, Kırklareli Linda Kazı Yemekleri, Kırklareli Linda Kazı Yemeği, Kırklareli Linda Kazı Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Linda Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?