Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Kazı, Kırklareli Kaz, Kırklareli Kaz Satan Yerler, Kırklareli Kaz Çiftliği, Kırklareli Kaz Satışı, Kırklareli Kaz Eti, Kırklareli Kaz Eti Satan Yerler, Kırklareli Kaz Yumurtası, Kırklareli Kaz Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Kaz Tüyü, Kırklareli Kaz Tüyü Satışı, Kırklareli Kaz Civcivi, Kırklareli Kaz Civcivi Satışı, Kırklareli Kaz Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Kaz Cinsleri, Kırklareli Kaz Irkları, Kırklareli Kaz Üretimi, Kırklareli Kaz Özellikleri, Kırklareli Kaz Yemekleri, Kırklareli Kaz Sote, Kırklareli Kaz Çevirme, Kırklareli Fırında Kaz, Kırklareli Tuzda Kaz, Kırklareli Kaz Yemeği, Kırklareli Kaz Fiyatı, Kırklareli Kaz Eti Fiyatı, Kırklareli Kaz Civcivi Fiyatı, Kırklareli Kaz Pişirme, Kırklareli Kaz Eti Faydaları, Kırklareli Kaz Yetiştiriciliği

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?