Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Çin Kazı, Afrika Kazı Kırklareli, Kırklareli Çin Kazı Satan Yerler, Kırklareli Çin Kazı Çiftliği, Kırklareli Çin Kazı Satışı, Kırklareli Çin Kazı Eti, Kırklareli Çin Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Çin Kazı Yumurtası, Kırklareli Çin Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Çin Kazı Tüyü, Kırklareli Çin Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Çin Kazı Civcivi, Kırklareli Çin Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Çin Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Çin Kazı Cinsleri, Kırklareli Çin Kazı Irkları, Kırklareli Çin Kazı Üretimi, Kırklareli Çin Kazı Özellikleri, Kırklareli Çin Kazı Yemekleri, Kırklareli Çin Kazı Yemeği, Kırklareli Çin Kazı Fiyatı, Kırklareli Çin Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Çin Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Çin Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Çin Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?