Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Amerika Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Amerika Kazı Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Çiftliği, Kırklareli Amerika Kazı Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Eti, Kırklareli Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Yumurtası, Kırklareli Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Tüyü, Kırklareli Amerika Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Cinsleri, Kırklareli Amerika Kazı Irkları, Kırklareli Amerika Kazı Üretimi, Kırklareli Amerika Kazı Özellikleri, Kırklareli Amerika Kazı Yemekleri, Kırklareli Amerika Kazı Yemeği, Kırklareli Amerika Kazı Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?