Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Afrika Kazı, Afrika Kazı Kırklareli, Kırklareli Afrika Kazı Satan Yerler, Kırklareli Afrika Kazı Çiftliği, Kırklareli Afrika Kazı Satışı, Kırklareli Afrika Kazı Eti, Kırklareli Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Afrika Kazı Yumurtası, Kırklareli Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Afrika Kazı Tüyü, Kırklareli Afrika Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Afrika Kazı Civcivi, Kırklareli Afrika Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Afrika Kazı Cinsleri, Kırklareli Afrika Kazı Irkları, Kırklareli Afrika Kazı Üretimi, Kırklareli Afrika Kazı Özellikleri, Kırklareli Afrika Kazı Yemekleri, Kırklareli Afrika Kazı Yemeği, Kırklareli Afrika Kazı Fiyatı, Kırklareli Afrika Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Afrika Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?