Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Amerikan Kazı Çiftliği

Buff kaz ırkı Amerika da geliştirilmiş iki kaz ırkından birisidir. Bu kaz ırkı bir yumurta sezonu boyunca 20-40 yumurta verir. Renkleri açık kahverengidir. Çok hoş bir sürü oluşturur ve güzel bir görünüşe sahiptir 

Buff ırkının temel özelliği bir pazar kazı olarak yetiştirilmesidir. Fakat pazar için sınırlı sayıda çoğaltılırlar. Renk varyeteleri Buffun göğsünde aydınlık, arka kısmında koyu ve vücudun alt kısımlarında hemen hemen beyaz şeklindedir.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Amerika Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Amerika Kazı Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Çiftliği, Edirne Amerika Kazı Satışı, Edirne Amerika Kazı Eti, Edirne Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Yumurtası, Edirne Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Tüyü, Edirne Amerika Kazı Tüyü Satışı, Edirne Amerika Kazı Civcivi, Edirne Amerika Kazı Civcivi Satışı, Edirne Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Cinsleri, Edirne Amerika Kazı Irkları, Edirne Amerika Kazı Üretimi, Edirne Amerika Kazı Özellikleri, Edirne Amerika Kazı Yemekleri, Edirne Amerika Kazı Yemeği, Edirne Amerika Kazı Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Eti Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Eti Faydaları, Edirne Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?