Mısır Kazı Nedir?

Uzun boylu ve uzun bacaklı ama küçük bir ırktır. Yumurta verimler 6-8 adettir. Mısır ırkları şov ve süs amaçlı olarak yetiştirilirler. Renkleri gri ve siyah gölgeli olarak değişiklik gösterir. Vücutlarında kırmızı, kahve ve beyaz noktalar vardır.

Mısır Kazı Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Mısır Kazı eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Tekirdağ Mısır Kazı, Afrika Kazı Tekirdağ, Tekirdağ Mısır Kazı Satan Yerler, Tekirdağ Mısır Kazı Çiftliği, Tekirdağ Mısır Kazı Satışı, Tekirdağ Mısır Kazı Eti, Tekirdağ Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Tekirdağ Mısır Kazı Yumurtası, Tekirdağ Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Tekirdağ Mısır Kazı Tüyü, Tekirdağ Mısır Kazı Tüyü Satışı, Tekirdağ Mısır Kazı Civcivi, Tekirdağ Mısır Kazı Civcivi Satışı, Tekirdağ Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Tekirdağ Mısır Kazı Cinsleri, Tekirdağ Mısır Kazı Irkları, Tekirdağ Mısır Kazı Üretimi, Tekirdağ Mısır Kazı Özellikleri, Tekirdağ Mısır Kazı Yemekleri, Tekirdağ Mısır Kazı Yemeği, Tekirdağ Mısır Kazı Fiyatı, Tekirdağ Mısır Kazı Eti Fiyatı, Tekirdağ Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Tekirdağ Mısır Kazı Eti Faydaları, Tekirdağ Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Tekirdağ Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?