Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Tekirdağ Mamut Kazı, Mast Kazı Tekirdağ, Tekirdağ Mamut Kazı Satan Yerler, Tekirdağ Mamut Kazı Çiftliği, Tekirdağ Mamut Kazı Satışı, Tekirdağ Mamut Kazı Eti, Tekirdağ Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Tekirdağ Mamut Kazı Yumurtası, Tekirdağ Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Tekirdağ Mamut Kazı Tüyü, Tekirdağ Mamut Kazı Tüyü Satışı, Tekirdağ Mamut Kazı Civcivi, Tekirdağ Mamut Kazı Civcivi Satışı, Tekirdağ Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Tekirdağ Mamut Kazı Cinsleri, Tekirdağ Mamut Kazı Irkları, Tekirdağ Mamut Kazı Üretimi, Tekirdağ Mamut Kazı Özellikleri, Tekirdağ Mamut Kazı Yemekleri, Tekirdağ Mamut Kazı Yemeği, Tekirdağ Mamut Kazı Fiyatı, Tekirdağ Mamut Kazı Eti Fiyatı, Tekirdağ Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Tekirdağ Mamut Kazı Eti Faydaları, Tekirdağ Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Tekirdağ Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?