Mast Kazı Nedir?

Mast kazı Almanya’da hem et, hem yumurta, hem yemden yararlanma, hem et lezzeti, hem yaşama gücü, hem döl verimi ve çıķım oranı gibi özelliklerde geliştirilmiş bir ırktır. Yumurta verimi 60-70 civarında olup bu sayı bahar dönemi yumurta sayısıdır. Sonbaharda italyan beyazı ırkı gibi tekrardan yumurtlama özelliği vardır. Bu olay da mast kazının ebeveynleri arasında italyan beyazı ırkının da olduğu değerlendirilmektedir. Et verimi 5-6 aylık periyotta 6-8 kg canlı ağırlığa ulaşmakla birlikte daha sonraki ay ve yaşlarda daha da artmaktadır. Yetişkinlerin rengi beyazdır. Yeni doğmuş civcivler renkli doğarlar ve bu özelliğinden yararlanılarak cinsiyet ayırımı yapılabilir. Erkek olan civcivler daha açık renkli olurken dişiler koyu yeşile yakın renkte olurlar. Bu özellik ilerleyen haftalarda kaybolur ve hepsi beyaz renge bürünür. Ülkemizde bu ırk mevcut olup popülasyonu hızla artmaktadır.

Mast Kazı Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Mast Kazı eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Mast Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Mast Kazı Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Çiftliği, Kırklareli Mast Kazı Satışı, Kırklareli Mast Kazı Eti, Kırklareli Mast Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Yumurtası, Kırklareli Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Tüyü, Kırklareli Mast Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Mast Kazı Cinsleri, Kırklareli Mast Kazı Irkları, Kırklareli Mast Kazı Üretimi, Kırklareli Mast Kazı Özellikleri, Kırklareli Mast Kazı Yemekleri, Kırklareli Mast Kazı Yemeği, Kırklareli Mast Kazı Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Mast Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Mast Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?