Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Linda Kazı Nedir?

Linda kazları, Rusya’da Çin kazı, Arzamas ve Ladzherskoy cinsleri ile melezleme yoluyla geliştirilmiş bir tür cinstir. Rusya’da ülkedeki tüm kazların % 50’si bu kaz cinsinten oluşmaktadır.

Linda Kazlarının ağırlıklı rengi beyaz olup, sırtında ve kafasında alacalıkları olanları vardır. Gaga üzerinde atası olan çin kazından gelen karakteristik bir yumru vardır. Ancak bu yumru çin kazının ki kadar büyük değildir. Boynunun altında hafif bir gerdan çıkıntısı bulunmaktadır.

Canlı ağırlığı erkekleri 4-5,5kg, dişileri ise 3,5-4kg civarıdır. Yumurta verimi 50 civarıdır. Yumurta verimi iyi olmasının yanında %90 döl verimi ve kuluçkadan çıkım randımanı, çıkan yavruların da hayatta kalma yüzdeleri mükemmeldir. Diğer türlerle uyumlu yapıdalardır ve özellikle çiftleşme döneminde erkekler arasında kavga yoktur.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Linda Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Linda Kazı Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Çiftliği, Kırklareli Linda Kazı Satışı, Kırklareli Linda Kazı Eti, Kırklareli Linda Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Yumurtası, Kırklareli Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Tüyü, Kırklareli Linda Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Linda Kazı Cinsleri, Kırklareli Linda Kazı Irkları, Kırklareli Linda Kazı Üretimi, Kırklareli Linda Kazı Özellikleri, Kırklareli Linda Kazı Yemekleri, Kırklareli Linda Kazı Yemeği, Kırklareli Linda Kazı Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Linda Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Linda Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?