Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Amerikan Kazı Çiftliği

Buff kaz ırkı Amerika da geliştirilmiş iki kaz ırkından birisidir. Bu kaz ırkı bir yumurta sezonu boyunca 20-40 yumurta verir. Renkleri açık kahverengidir. Çok hoş bir sürü oluşturur ve güzel bir görünüşe sahiptir 

Buff ırkının temel özelliği bir pazar kazı olarak yetiştirilmesidir. Fakat pazar için sınırlı sayıda çoğaltılırlar. Renk varyeteleri Buffun göğsünde aydınlık, arka kısmında koyu ve vücudun alt kısımlarında hemen hemen beyaz şeklindedir.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Kırklareli Amerika Kazı, Mast Kazı Kırklareli, Kırklareli Amerika Kazı Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Çiftliği, Kırklareli Amerika Kazı Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Eti, Kırklareli Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Yumurtası, Kırklareli Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Tüyü, Kırklareli Amerika Kazı Tüyü Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Satışı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Kırklareli Amerika Kazı Cinsleri, Kırklareli Amerika Kazı Irkları, Kırklareli Amerika Kazı Üretimi, Kırklareli Amerika Kazı Özellikleri, Kırklareli Amerika Kazı Yemekleri, Kırklareli Amerika Kazı Yemeği, Kırklareli Amerika Kazı Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Eti Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Kırklareli Amerika Kazı Eti Faydaları, Kırklareli Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Kırklareli Damızlık Mast Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?