Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Mast Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Mast Kazı Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Çiftliği, Edirne Mast Kazı Satışı, Edirne Mast Kazı Eti, Edirne Mast Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Yumurtası, Edirne Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Tüyü, Edirne Mast Kazı Tüyü Satışı, Edirne Mast Kazı Civcivi, Edirne Mast Kazı Civcivi Satışı, Edirne Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Cinsleri, Edirne Mast Kazı Irkları, Edirne Mast Kazı Üretimi, Edirne Mast Kazı Özellikleri, Edirne Mast Kazı Yemekleri, Edirne Mast Kazı Yemeği, Edirne Mast Kazı Fiyatı, Edirne Mast Kazı Eti Fiyatı, Edirne Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Mast Kazı Eti Faydaları, Edirne Mast Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?