Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Mast Kazı Nedir?

Mast kazı Almanya’da hem et, hem yumurta, hem yemden yararlanma, hem et lezzeti, hem yaşama gücü, hem döl verimi ve çıķım oranı gibi özelliklerde geliştirilmiş bir ırktır. Yumurta verimi 60-70 civarında olup bu sayı bahar dönemi yumurta sayısıdır. Sonbaharda italyan beyazı ırkı gibi tekrardan yumurtlama özelliği vardır. Bu olay da mast kazının ebeveynleri arasında italyan beyazı ırkının da olduğu değerlendirilmektedir. Et verimi 5-6 aylık periyotta 6-8 kg canlı ağırlığa ulaşmakla birlikte daha sonraki ay ve yaşlarda daha da artmaktadır. Yetişkinlerin rengi beyazdır. Yeni doğmuş civcivler renkli doğarlar ve bu özelliğinden yararlanılarak cinsiyet ayırımı yapılabilir. Erkek olan civcivler daha açık renkli olurken dişiler koyu yeşile yakın renkte olurlar. Bu özellik ilerleyen haftalarda kaybolur ve hepsi beyaz renge bürünür. Ülkemizde bu ırk mevcut olup popülasyonu hızla artmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Mast Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Mast Kazı Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Çiftliği, Edirne Mast Kazı Satışı, Edirne Mast Kazı Eti, Edirne Mast Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Yumurtası, Edirne Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Tüyü, Edirne Mast Kazı Tüyü Satışı, Edirne Mast Kazı Civcivi, Edirne Mast Kazı Civcivi Satışı, Edirne Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Mast Kazı Cinsleri, Edirne Mast Kazı Irkları, Edirne Mast Kazı Üretimi, Edirne Mast Kazı Özellikleri, Edirne Mast Kazı Yemekleri, Edirne Mast Kazı Yemeği, Edirne Mast Kazı Fiyatı, Edirne Mast Kazı Eti Fiyatı, Edirne Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Mast Kazı Eti Faydaları, Edirne Mast Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?