Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Linda Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Linda Kazı Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Çiftliği, Edirne Linda Kazı Satışı, Edirne Linda Kazı Eti, Edirne Linda Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Yumurtası, Edirne Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Tüyü, Edirne Linda Kazı Tüyü Satışı, Edirne Linda Kazı Civcivi, Edirne Linda Kazı Civcivi Satışı, Edirne Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Cinsleri, Edirne Linda Kazı Irkları, Edirne Linda Kazı Üretimi, Edirne Linda Kazı Özellikleri, Edirne Linda Kazı Yemekleri, Edirne Linda Kazı Yemeği, Edirne Linda Kazı Fiyatı, Edirne Linda Kazı Eti Fiyatı, Edirne Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Linda Kazı Eti Faydaları, Edirne Linda Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?