Linda Kazı Satışı Yapmaktayız

Linda kazları, Rusya’da Çin kazı, Arzamas ve Ladzherskoy cinsleri ile melezleme yoluyla geliştirilmiş bir tür cinstir. Rusya’da ülkedeki tüm kazların % 50’si bu kaz cinsinten oluşmaktadır.

Linda Kazlarının ağırlıklı rengi beyaz olup, sırtında ve kafasında alacalıkları olanları vardır. Gaga üzerinde atası olan çin kazından gelen karakteristik bir yumru vardır. Ancak bu yumru çin kazının ki kadar büyük değildir. Boynunun altında hafif bir gerdan çıkıntısı bulunmaktadır.

Canlı ağırlığı erkekleri 4-5,5kg, dişileri ise 3,5-4kg civarıdır. Yumurta verimi 50 civarıdır. Yumurta verimi iyi olmasının yanında %90 döl verimi ve kuluçkadan çıkım randımanı, çıkan yavruların da hayatta kalma yüzdeleri mükemmeldir. Diğer türlerle uyumlu yapıdalardır ve özellikle çiftleşme döneminde erkekler arasında kavga yoktur.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Linda Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Linda Kazı Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Çiftliği, Edirne Linda Kazı Satışı, Edirne Linda Kazı Eti, Edirne Linda Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Yumurtası, Edirne Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Tüyü, Edirne Linda Kazı Tüyü Satışı, Edirne Linda Kazı Civcivi, Edirne Linda Kazı Civcivi Satışı, Edirne Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Linda Kazı Cinsleri, Edirne Linda Kazı Irkları, Edirne Linda Kazı Üretimi, Edirne Linda Kazı Özellikleri, Edirne Linda Kazı Yemekleri, Edirne Linda Kazı Yemeği, Edirne Linda Kazı Fiyatı, Edirne Linda Kazı Eti Fiyatı, Edirne Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Linda Kazı Eti Faydaları, Edirne Linda Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazınız

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?