Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Landes Kazı, Afrika Kazı Edirne, Edirne Landes Kazı Satan Yerler, Edirne Landes Kazı Çiftliği, Edirne Landes Kazı Satışı, Edirne Landes Kazı Eti, Edirne Landes Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Landes Kazı Yumurtası, Edirne Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Landes Kazı Tüyü, Edirne Landes Kazı Tüyü Satışı, Edirne Landes Kazı Civcivi, Edirne Landes Kazı Civcivi Satışı, Edirne Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Landes Kazı Cinsleri, Edirne Landes Kazı Irkları, Edirne Landes Kazı Üretimi, Edirne Landes Kazı Özellikleri, Edirne Landes Kazı Yemekleri, Edirne Landes Kazı Yemeği, Edirne Landes Kazı Fiyatı, Edirne Landes Kazı Eti Fiyatı, Edirne Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Landes Kazı Eti Faydaları, Edirne Landes Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?