Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Kazı, Edirne Kaz, Edirne Kaz Satan Yerler, Edirne Kaz Çiftliği, Edirne Kaz Satışı, Edirne Kaz Eti, Edirne Kaz Eti Satan Yerler, Edirne Kaz Yumurtası, Edirne Kaz Yumurtası Satan Yerler, Edirne Kaz Tüyü, Edirne Kaz Tüyü Satışı, Edirne Kaz Civcivi, Edirne Kaz Civcivi Satışı, Edirne Kaz Civcivi Satan Yerler, Edirne Kaz Cinsleri, Edirne Kaz Irkları, Edirne Kaz Üretimi, Edirne Kaz Özellikleri, Edirne Kaz Yemekleri, Edirne Kaz Sote, Edirne Kaz Çevirme, Edirne Fırında Kaz, Edirne Tuzda Kaz, Edirne Kaz Yemeği, Edirne Kaz Fiyatı, Edirne Kaz Eti Fiyatı, Edirne Kaz Civcivi Fiyatı, Edirne Kaz Pişirme, Edirne Kaz Eti Faydaları, Edirne Kaz Yetiştiriciliği

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?