Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Amerika Kazı, Mast Kazı Edirne, Edirne Amerika Kazı Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Çiftliği, Edirne Amerika Kazı Satışı, Edirne Amerika Kazı Eti, Edirne Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Yumurtası, Edirne Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Tüyü, Edirne Amerika Kazı Tüyü Satışı, Edirne Amerika Kazı Civcivi, Edirne Amerika Kazı Civcivi Satışı, Edirne Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Amerika Kazı Cinsleri, Edirne Amerika Kazı Irkları, Edirne Amerika Kazı Üretimi, Edirne Amerika Kazı Özellikleri, Edirne Amerika Kazı Yemekleri, Edirne Amerika Kazı Yemeği, Edirne Amerika Kazı Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Eti Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Amerika Kazı Eti Faydaları, Edirne Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?