Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Edirne Afrika Kazı, Afrika Kazı Edirne, Edirne Afrika Kazı Satan Yerler, Edirne Afrika Kazı Çiftliği, Edirne Afrika Kazı Satışı, Edirne Afrika Kazı Eti, Edirne Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Edirne Afrika Kazı Yumurtası, Edirne Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Edirne Afrika Kazı Tüyü, Edirne Afrika Kazı Tüyü Satışı, Edirne Afrika Kazı Civcivi, Edirne Afrika Kazı Civcivi Satışı, Edirne Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Edirne Afrika Kazı Cinsleri, Edirne Afrika Kazı Irkları, Edirne Afrika Kazı Üretimi, Edirne Afrika Kazı Özellikleri, Edirne Afrika Kazı Yemekleri, Edirne Afrika Kazı Yemeği, Edirne Afrika Kazı Fiyatı, Edirne Afrika Kazı Eti Fiyatı, Edirne Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Edirne Afrika Kazı Eti Faydaları, Edirne Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Edirne Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?