Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Mısır Kazı, Afrika Kazı Ankara, Ankara Mısır Kazı Satan Yerler, Ankara Mısır Kazı Çiftliği, Ankara Mısır Kazı Satışı, Ankara Mısır Kazı Eti, Ankara Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Mısır Kazı Yumurtası, Ankara Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Mısır Kazı Tüyü, Ankara Mısır Kazı Tüyü Satışı, Ankara Mısır Kazı Civcivi, Ankara Mısır Kazı Civcivi Satışı, Ankara Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Mısır Kazı Cinsleri, Ankara Mısır Kazı Irkları, Ankara Mısır Kazı Üretimi, Ankara Mısır Kazı Özellikleri, Ankara Mısır Kazı Yemekleri, Ankara Mısır Kazı Yemeği, Ankara Mısır Kazı Fiyatı, Ankara Mısır Kazı Eti Fiyatı, Ankara Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Mısır Kazı Eti Faydaları, Ankara Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?