Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Mast Kazı, Mast Kazı Ankara, Ankara Mast Kazı Satan Yerler, Ankara Mast Kazı Çiftliği, Ankara Mast Kazı Satışı, Ankara Mast Kazı Eti, Ankara Mast Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Mast Kazı Yumurtası, Ankara Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Mast Kazı Tüyü, Ankara Mast Kazı Tüyü Satışı, Ankara Mast Kazı Civcivi, Ankara Mast Kazı Civcivi Satışı, Ankara Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Mast Kazı Cinsleri, Ankara Mast Kazı Irkları, Ankara Mast Kazı Üretimi, Ankara Mast Kazı Özellikleri, Ankara Mast Kazı Yemekleri, Ankara Mast Kazı Yemeği, Ankara Mast Kazı Fiyatı, Ankara Mast Kazı Eti Fiyatı, Ankara Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Mast Kazı Eti Faydaları, Ankara Mast Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?