Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Mamut Kazı, Mast Kazı Ankara, Ankara Mamut Kazı Satan Yerler, Ankara Mamut Kazı Çiftliği, Ankara Mamut Kazı Satışı, Ankara Mamut Kazı Eti, Ankara Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Mamut Kazı Yumurtası, Ankara Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Mamut Kazı Tüyü, Ankara Mamut Kazı Tüyü Satışı, Ankara Mamut Kazı Civcivi, Ankara Mamut Kazı Civcivi Satışı, Ankara Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Mamut Kazı Cinsleri, Ankara Mamut Kazı Irkları, Ankara Mamut Kazı Üretimi, Ankara Mamut Kazı Özellikleri, Ankara Mamut Kazı Yemekleri, Ankara Mamut Kazı Yemeği, Ankara Mamut Kazı Fiyatı, Ankara Mamut Kazı Eti Fiyatı, Ankara Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Mamut Kazı Eti Faydaları, Ankara Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?