Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Linda Kazı, Mast Kazı Ankara, Ankara Linda Kazı Satan Yerler, Ankara Linda Kazı Çiftliği, Ankara Linda Kazı Satışı, Ankara Linda Kazı Eti, Ankara Linda Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Linda Kazı Yumurtası, Ankara Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Linda Kazı Tüyü, Ankara Linda Kazı Tüyü Satışı, Ankara Linda Kazı Civcivi, Ankara Linda Kazı Civcivi Satışı, Ankara Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Linda Kazı Cinsleri, Ankara Linda Kazı Irkları, Ankara Linda Kazı Üretimi, Ankara Linda Kazı Özellikleri, Ankara Linda Kazı Yemekleri, Ankara Linda Kazı Yemeği, Ankara Linda Kazı Fiyatı, Ankara Linda Kazı Eti Fiyatı, Ankara Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Linda Kazı Eti Faydaları, Ankara Linda Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?