Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Landes Kazı, Afrika Kazı Ankara, Ankara Landes Kazı Satan Yerler, Ankara Landes Kazı Çiftliği, Ankara Landes Kazı Satışı, Ankara Landes Kazı Eti, Ankara Landes Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Landes Kazı Yumurtası, Ankara Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Landes Kazı Tüyü, Ankara Landes Kazı Tüyü Satışı, Ankara Landes Kazı Civcivi, Ankara Landes Kazı Civcivi Satışı, Ankara Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Landes Kazı Cinsleri, Ankara Landes Kazı Irkları, Ankara Landes Kazı Üretimi, Ankara Landes Kazı Özellikleri, Ankara Landes Kazı Yemekleri, Ankara Landes Kazı Yemeği, Ankara Landes Kazı Fiyatı, Ankara Landes Kazı Eti Fiyatı, Ankara Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Landes Kazı Eti Faydaları, Ankara Landes Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?