Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Çin Kazı, Afrika Kazı Ankara, Ankara Çin Kazı Satan Yerler, Ankara Çin Kazı Çiftliği, Ankara Çin Kazı Satışı, Ankara Çin Kazı Eti, Ankara Çin Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Çin Kazı Yumurtası, Ankara Çin Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Çin Kazı Tüyü, Ankara Çin Kazı Tüyü Satışı, Ankara Çin Kazı Civcivi, Ankara Çin Kazı Civcivi Satışı, Ankara Çin Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Çin Kazı Cinsleri, Ankara Çin Kazı Irkları, Ankara Çin Kazı Üretimi, Ankara Çin Kazı Özellikleri, Ankara Çin Kazı Yemekleri, Ankara Çin Kazı Yemeği, Ankara Çin Kazı Fiyatı, Ankara Çin Kazı Eti Fiyatı, Ankara Çin Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Çin Kazı Eti Faydaları, Ankara Çin Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?