Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Amerika Kazı, Mast Kazı Ankara, Ankara Amerika Kazı Satan Yerler, Ankara Amerika Kazı Çiftliği, Ankara Amerika Kazı Satışı, Ankara Amerika Kazı Eti, Ankara Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Amerika Kazı Yumurtası, Ankara Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Amerika Kazı Tüyü, Ankara Amerika Kazı Tüyü Satışı, Ankara Amerika Kazı Civcivi, Ankara Amerika Kazı Civcivi Satışı, Ankara Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Amerika Kazı Cinsleri, Ankara Amerika Kazı Irkları, Ankara Amerika Kazı Üretimi, Ankara Amerika Kazı Özellikleri, Ankara Amerika Kazı Yemekleri, Ankara Amerika Kazı Yemeği, Ankara Amerika Kazı Fiyatı, Ankara Amerika Kazı Eti Fiyatı, Ankara Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Amerika Kazı Eti Faydaları, Ankara Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?