Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ankara Afrika Kazı, Afrika Kazı Ankara, Ankara Afrika Kazı Satan Yerler, Ankara Afrika Kazı Çiftliği, Ankara Afrika Kazı Satışı, Ankara Afrika Kazı Eti, Ankara Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Ankara Afrika Kazı Yumurtası, Ankara Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ankara Afrika Kazı Tüyü, Ankara Afrika Kazı Tüyü Satışı, Ankara Afrika Kazı Civcivi, Ankara Afrika Kazı Civcivi Satışı, Ankara Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Ankara Afrika Kazı Cinsleri, Ankara Afrika Kazı Irkları, Ankara Afrika Kazı Üretimi, Ankara Afrika Kazı Özellikleri, Ankara Afrika Kazı Yemekleri, Ankara Afrika Kazı Yemeği, Ankara Afrika Kazı Fiyatı, Ankara Afrika Kazı Eti Fiyatı, Ankara Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Ankara Afrika Kazı Eti Faydaları, Ankara Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Ankara Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?