Mısır Kazı Nedir?

Uzun boylu ve uzun bacaklı ama küçük bir ırktır. Yumurta verimler 6-8 adettir. Mısır ırkları şov ve süs amaçlı olarak yetiştirilirler. Renkleri gri ve siyah gölgeli olarak değişiklik gösterir. Vücutlarında kırmızı, kahve ve beyaz noktalar vardır.

Mısır Kazı Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Mısır Kazı eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Mısır Kazı, Afrika Kazı Amasya, Amasya Mısır Kazı Satan Yerler, Amasya Mısır Kazı Çiftliği, Amasya Mısır Kazı Satışı, Amasya Mısır Kazı Eti, Amasya Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Mısır Kazı Yumurtası, Amasya Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Mısır Kazı Tüyü, Amasya Mısır Kazı Tüyü Satışı, Amasya Mısır Kazı Civcivi, Amasya Mısır Kazı Civcivi Satışı, Amasya Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Mısır Kazı Cinsleri, Amasya Mısır Kazı Irkları, Amasya Mısır Kazı Üretimi, Amasya Mısır Kazı Özellikleri, Amasya Mısır Kazı Yemekleri, Amasya Mısır Kazı Yemeği, Amasya Mısır Kazı Fiyatı, Amasya Mısır Kazı Eti Fiyatı, Amasya Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Mısır Kazı Eti Faydaları, Amasya Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?