Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Mast Kazı Nedir?

Mast kazı Almanya’da hem et, hem yumurta, hem yemden yararlanma, hem et lezzeti, hem yaşama gücü, hem döl verimi ve çıķım oranı gibi özelliklerde geliştirilmiş bir ırktır. Yumurta verimi 60-70 civarında olup bu sayı bahar dönemi yumurta sayısıdır. Sonbaharda italyan beyazı ırkı gibi tekrardan yumurtlama özelliği vardır. Bu olay da mast kazının ebeveynleri arasında italyan beyazı ırkının da olduğu değerlendirilmektedir. Et verimi 5-6 aylık periyotta 6-8 kg canlı ağırlığa ulaşmakla birlikte daha sonraki ay ve yaşlarda daha da artmaktadır. Yetişkinlerin rengi beyazdır. Yeni doğmuş civcivler renkli doğarlar ve bu özelliğinden yararlanılarak cinsiyet ayırımı yapılabilir. Erkek olan civcivler daha açık renkli olurken dişiler koyu yeşile yakın renkte olurlar. Bu özellik ilerleyen haftalarda kaybolur ve hepsi beyaz renge bürünür. Ülkemizde bu ırk mevcut olup popülasyonu hızla artmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Mast Kazı, Mast Kazı Amasya, Amasya Mast Kazı Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Çiftliği, Amasya Mast Kazı Satışı, Amasya Mast Kazı Eti, Amasya Mast Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Yumurtası, Amasya Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Tüyü, Amasya Mast Kazı Tüyü Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi, Amasya Mast Kazı Civcivi Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Cinsleri, Amasya Mast Kazı Irkları, Amasya Mast Kazı Üretimi, Amasya Mast Kazı Özellikleri, Amasya Mast Kazı Yemekleri, Amasya Mast Kazı Yemeği, Amasya Mast Kazı Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Fiyatı, Amasya Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Faydaları, Amasya Mast Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Mast Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?