Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Mast Kazı, Mast Kazı Amasya, Amasya Mast Kazı Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Çiftliği, Amasya Mast Kazı Satışı, Amasya Mast Kazı Eti, Amasya Mast Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Yumurtası, Amasya Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Tüyü, Amasya Mast Kazı Tüyü Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi, Amasya Mast Kazı Civcivi Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Cinsleri, Amasya Mast Kazı Irkları, Amasya Mast Kazı Üretimi, Amasya Mast Kazı Özellikleri, Amasya Mast Kazı Yemekleri, Amasya Mast Kazı Yemeği, Amasya Mast Kazı Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Fiyatı, Amasya Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Faydaları, Amasya Mast Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?