Mast Kazı Satışı Yapmaktayız

Mast kazı Almanya’da hem et, hem yumurta, hem yemden yararlanma, hem et lezzeti, hem yaşama gücü, hem döl verimi ve çıķım oranı gibi özelliklerde geliştirilmiş bir ırktır. Yumurta verimi 60-70 civarında olup bu sayı bahar dönemi yumurta sayısıdır. Sonbaharda italyan beyazı ırkı gibi tekrardan yumurtlama özelliği vardır. Bu olay da mast kazının ebeveynleri arasında italyan beyazı ırkının da olduğu değerlendirilmektedir. Et verimi 5-6 aylık periyotta 6-8 kg canlı ağırlığa ulaşmakla birlikte daha sonraki ay ve yaşlarda daha da artmaktadır. Yetişkinlerin rengi beyazdır. Yeni doğmuş civcivler renkli doğarlar ve bu özelliğinden yararlanılarak cinsiyet ayırımı yapılabilir. Erkek olan civcivler daha açık renkli olurken dişiler koyu yeşile yakın renkte olurlar. Bu özellik ilerleyen haftalarda kaybolur ve hepsi beyaz renge bürünür. Ülkemizde bu ırk mevcut olup popülasyonu hızla artmaktadır.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Mast Kazı, Mast Kazı Amasya, Amasya Mast Kazı Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Çiftliği, Amasya Mast Kazı Satışı, Amasya Mast Kazı Eti, Amasya Mast Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Yumurtası, Amasya Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Tüyü, Amasya Mast Kazı Tüyü Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi, Amasya Mast Kazı Civcivi Satışı, Amasya Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Mast Kazı Cinsleri, Amasya Mast Kazı Irkları, Amasya Mast Kazı Üretimi, Amasya Mast Kazı Özellikleri, Amasya Mast Kazı Yemekleri, Amasya Mast Kazı Yemeği, Amasya Mast Kazı Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Fiyatı, Amasya Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Mast Kazı Eti Faydaları, Amasya Mast Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazınız

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?