Linda Kazı Yumurtası, Tavuk Yumurtasından Büyük Deve Kuşu Yumurtasından Küçüktür.

Linda Kazı yumurtası, tavuk yumurtası ile karşılaştırıldığında daha mat ve beyaz renkte olduğu görülebilir. Uçları küt ve yaklaşık olarak 70-110 gram arası ağırlıktadır. Kanatlı ve yumurtası yenebilen hayvanlar arasında en büyük yumurtaya sahip olan kazlar, tavuk kadar fazla yumurta verememekle birlikte bu sayı yılda belirli bir oranı geçmez. Kazların yumurta verimi düşüktür, denilebilir.

Linda Kazı yumurtası, anne sütü haricinde insan vücudu için gerek olan tüm besinleri bünyesinde barındıran çok ender bir yumurtadır. Linda Kazı yumurtası yenir mi? gibi bir şüpheniz varsa eğer gelin kaz yumurtasının besin değerlerini inceleyelim:

1 adet Linda Kazı yumurtasında 185 kcal, 13,27 gram lipit, 1,35 gram karbonhidrat içerir. Linda Kazı yumurtası protein değeri 13,87 gramdır.

Gelelim Faydalarına, Linda Kazı Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

  • Linda Kazı yumurtası, içeriğindeki besin değerleri ile gelişme çağındaki çocukların sağlıkla büyüyebilmesi için zengin bir kaynaktır.
  • Kansızlığı gidererek vücuda büyük enerji sağlar, halsizliği giderir.
  • Bağırsak yollarını temizleyerek, bağırsakların daha verimli çalışmasına katkı sağlar.
  • Hazmı kolaylaştırır.
  • Yüksek protein değeri ile boy uzamasına yardımcı olur.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Fiziksel ve zihinsel gelişi destekler.
  • Kas ve damar yollarının düzenli çalışmasına katkı sağlar.
  • Linda Kazı yumurtası faydaları, doğru ve düzenli tüketimle besin değerlerini çok çabuk vücuda geçirir.

Linda Kazı Yumurtası Nasıl Saklanır?

Toplanan veya satın alınan Linda Kazı yumurtaları ne kadar kirli olursa olsun, silmeyin ve temizlemeyin. Yumurta üzerinde bulunan bu toz bir nevi koruma tozudur.

Yumurtaları 15 derecenin altında Linda Kazı yumurtası viyolü (yumurtayı koruyan ve zarar görmeden saklanabilmesine imkan sağlayan gözenekli plastik kap) içinde muhafaza edilmesi en uygunu olur. Yumurtaları viyolün içine küt kısımları aşağıya gelecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Linda Kazı yumurtası kuluçka işlemi görecekse, kirli olan yumurtaları nemli bir bezle nazikçe silebilirsiniz. Bu işlemle çok kirli ve gözenekleri tıkanmış yumurtanın temizlenerek içindeki ceninin nefes alması sağlanır.

Linda Kazı yumurtası kuluçka süresi 27-30 gün arasında değişkenlik gösterebilir. Linda Kazı yumurtası kuluçka sıcaklığı için en uygun değer 19 derecedir. Bunun dışında ortamdaki nem, hava sirkülasyonu, yumurtaların çevrilme açıları, ısı yalıtımları ve oksijen oranları da önemli faktörler arasındadır.

Linda Kazı Yumurtası Yenir Mi? Nasıl Tüketilir? Nasıl Pişirilir?

Linda Kazı yumurtası, tavuk yumurtasına oranla daha büyük olduğu gibi deve kuşu kadar olma da oldukça sert bir kabuğa sahiptir. Kırarken biraz sert davranmanız gerekebilir.

Linda Kazıı yumurtası ile tavuk yumurtasıyla hazırlayabileceğiniz birçok farklı tarif hazırlayabilirsiniz. Kahvaltı tarifleri dışında (omlet,haşlama vs) Linda Kazı yumurtası kullanmak isterseniz, tavuk yumurtasından daha büyük olduğu için ölçülerini iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Çiğ tüketmek isterseniz içerisine süt ekleyip çırptıktan sonra da tüketebilirsiniz. Besin değerleri ile daha yaygın kullanımı hak eden Linda Kazı yumurtası ile hazırlayabileceğiniz tarifler tamamıyla damak zevkinize ve hayal gücünüze bağlıdır.

Linda Kazı yumurtaları tavuk yumurtası kadar çok sayıda olmadığından marketlerde Linda Kazı yumurtasına denk gelmek zordur. Linda Kazı yumurtası satın almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Linda Kazı, Linda Kazı Amasya, Amasya Linda Kazı Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Çiftliği, Amasya Linda Kazı Satışı, Amasya Linda Kazı Eti, Amasya Linda Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Yumurtası, Amasya Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Tüyü, Amasya Linda Kazı Tüyü Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi, Amasya Linda Kazı Civcivi Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Cinsleri, Amasya Linda Kazı Irkları, Amasya Linda Kazı Üretimi, Amasya Linda Kazı Özellikleri, Amasya Linda Kazı Yemekleri, Amasya Linda Kazı Yemeği, Amasya Linda Kazı Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Fiyatı, Amasya Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Faydaları, Amasya Linda Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Linda Kazı

Linda Kazı Yumurtası Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?