Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Linda Kazı, Mast Kazı Amasya, Amasya Linda Kazı Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Çiftliği, Amasya Linda Kazı Satışı, Amasya Linda Kazı Eti, Amasya Linda Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Yumurtası, Amasya Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Tüyü, Amasya Linda Kazı Tüyü Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi, Amasya Linda Kazı Civcivi Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Cinsleri, Amasya Linda Kazı Irkları, Amasya Linda Kazı Üretimi, Amasya Linda Kazı Özellikleri, Amasya Linda Kazı Yemekleri, Amasya Linda Kazı Yemeği, Amasya Linda Kazı Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Fiyatı, Amasya Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Faydaları, Amasya Linda Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?