Linda Kazı Satışı Yapmaktayız

Linda kazları, Rusya’da Çin kazı, Arzamas ve Ladzherskoy cinsleri ile melezleme yoluyla geliştirilmiş bir tür cinstir. Rusya’da ülkedeki tüm kazların % 50’si bu kaz cinsinten oluşmaktadır.

Linda Kazlarının ağırlıklı rengi beyaz olup, sırtında ve kafasında alacalıkları olanları vardır. Gaga üzerinde atası olan çin kazından gelen karakteristik bir yumru vardır. Ancak bu yumru çin kazının ki kadar büyük değildir. Boynunun altında hafif bir gerdan çıkıntısı bulunmaktadır.

Canlı ağırlığı erkekleri 4-5,5kg, dişileri ise 3,5-4kg civarıdır. Yumurta verimi 50 civarıdır. Yumurta verimi iyi olmasının yanında %90 döl verimi ve kuluçkadan çıkım randımanı, çıkan yavruların da hayatta kalma yüzdeleri mükemmeldir. Diğer türlerle uyumlu yapıdalardır ve özellikle çiftleşme döneminde erkekler arasında kavga yoktur.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Amasya Linda Kazı, Mast Kazı Amasya, Amasya Linda Kazı Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Çiftliği, Amasya Linda Kazı Satışı, Amasya Linda Kazı Eti, Amasya Linda Kazı Eti Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Yumurtası, Amasya Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Tüyü, Amasya Linda Kazı Tüyü Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi, Amasya Linda Kazı Civcivi Satışı, Amasya Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Amasya Linda Kazı Cinsleri, Amasya Linda Kazı Irkları, Amasya Linda Kazı Üretimi, Amasya Linda Kazı Özellikleri, Amasya Linda Kazı Yemekleri, Amasya Linda Kazı Yemeği, Amasya Linda Kazı Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Fiyatı, Amasya Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Amasya Linda Kazı Eti Faydaları, Amasya Linda Kazı Yetiştiriciliği, Amasya Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazınız

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?