Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Mısır Kazı, Afrika Kazı Aksaray, Aksaray Mısır Kazı Satan Yerler, Aksaray Mısır Kazı Çiftliği, Aksaray Mısır Kazı Satışı, Aksaray Mısır Kazı Eti, Aksaray Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Mısır Kazı Yumurtası, Aksaray Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Mısır Kazı Tüyü, Aksaray Mısır Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Mısır Kazı Civcivi, Aksaray Mısır Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Mısır Kazı Cinsleri, Aksaray Mısır Kazı Irkları, Aksaray Mısır Kazı Üretimi, Aksaray Mısır Kazı Özellikleri, Aksaray Mısır Kazı Yemekleri, Aksaray Mısır Kazı Yemeği, Aksaray Mısır Kazı Fiyatı, Aksaray Mısır Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Mısır Kazı Eti Faydaları, Aksaray Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?