Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Mast Kazı, Mast Kazı Aksaray, Aksaray Mast Kazı Satan Yerler, Aksaray Mast Kazı Çiftliği, Aksaray Mast Kazı Satışı, Aksaray Mast Kazı Eti, Aksaray Mast Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Mast Kazı Yumurtası, Aksaray Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Mast Kazı Tüyü, Aksaray Mast Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Mast Kazı Civcivi, Aksaray Mast Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Mast Kazı Cinsleri, Aksaray Mast Kazı Irkları, Aksaray Mast Kazı Üretimi, Aksaray Mast Kazı Özellikleri, Aksaray Mast Kazı Yemekleri, Aksaray Mast Kazı Yemeği, Aksaray Mast Kazı Fiyatı, Aksaray Mast Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Mast Kazı Eti Faydaları, Aksaray Mast Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?