Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Mamut Kazı, Mast Kazı Aksaray, Aksaray Mamut Kazı Satan Yerler, Aksaray Mamut Kazı Çiftliği, Aksaray Mamut Kazı Satışı, Aksaray Mamut Kazı Eti, Aksaray Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Mamut Kazı Yumurtası, Aksaray Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Mamut Kazı Tüyü, Aksaray Mamut Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Mamut Kazı Civcivi, Aksaray Mamut Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Mamut Kazı Cinsleri, Aksaray Mamut Kazı Irkları, Aksaray Mamut Kazı Üretimi, Aksaray Mamut Kazı Özellikleri, Aksaray Mamut Kazı Yemekleri, Aksaray Mamut Kazı Yemeği, Aksaray Mamut Kazı Fiyatı, Aksaray Mamut Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Mamut Kazı Eti Faydaları, Aksaray Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?