Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Linda Kazı, Mast Kazı Aksaray, Aksaray Linda Kazı Satan Yerler, Aksaray Linda Kazı Çiftliği, Aksaray Linda Kazı Satışı, Aksaray Linda Kazı Eti, Aksaray Linda Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Linda Kazı Yumurtası, Aksaray Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Linda Kazı Tüyü, Aksaray Linda Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Linda Kazı Civcivi, Aksaray Linda Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Linda Kazı Cinsleri, Aksaray Linda Kazı Irkları, Aksaray Linda Kazı Üretimi, Aksaray Linda Kazı Özellikleri, Aksaray Linda Kazı Yemekleri, Aksaray Linda Kazı Yemeği, Aksaray Linda Kazı Fiyatı, Aksaray Linda Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Linda Kazı Eti Faydaları, Aksaray Linda Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?