Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Landes Kazı, Afrika Kazı Aksaray, Aksaray Landes Kazı Satan Yerler, Aksaray Landes Kazı Çiftliği, Aksaray Landes Kazı Satışı, Aksaray Landes Kazı Eti, Aksaray Landes Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Landes Kazı Yumurtası, Aksaray Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Landes Kazı Tüyü, Aksaray Landes Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Landes Kazı Civcivi, Aksaray Landes Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Landes Kazı Cinsleri, Aksaray Landes Kazı Irkları, Aksaray Landes Kazı Üretimi, Aksaray Landes Kazı Özellikleri, Aksaray Landes Kazı Yemekleri, Aksaray Landes Kazı Yemeği, Aksaray Landes Kazı Fiyatı, Aksaray Landes Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Landes Kazı Eti Faydaları, Aksaray Landes Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?