Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Çin Kazı, Afrika Kazı Aksaray, Aksaray Çin Kazı Satan Yerler, Aksaray Çin Kazı Çiftliği, Aksaray Çin Kazı Satışı, Aksaray Çin Kazı Eti, Aksaray Çin Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Çin Kazı Yumurtası, Aksaray Çin Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Çin Kazı Tüyü, Aksaray Çin Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Çin Kazı Civcivi, Aksaray Çin Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Çin Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Çin Kazı Cinsleri, Aksaray Çin Kazı Irkları, Aksaray Çin Kazı Üretimi, Aksaray Çin Kazı Özellikleri, Aksaray Çin Kazı Yemekleri, Aksaray Çin Kazı Yemeği, Aksaray Çin Kazı Fiyatı, Aksaray Çin Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Çin Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Çin Kazı Eti Faydaları, Aksaray Çin Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?