Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Amerika Kazı, Mast Kazı Aksaray, Aksaray Amerika Kazı Satan Yerler, Aksaray Amerika Kazı Çiftliği, Aksaray Amerika Kazı Satışı, Aksaray Amerika Kazı Eti, Aksaray Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Amerika Kazı Yumurtası, Aksaray Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Amerika Kazı Tüyü, Aksaray Amerika Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Amerika Kazı Civcivi, Aksaray Amerika Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Amerika Kazı Cinsleri, Aksaray Amerika Kazı Irkları, Aksaray Amerika Kazı Üretimi, Aksaray Amerika Kazı Özellikleri, Aksaray Amerika Kazı Yemekleri, Aksaray Amerika Kazı Yemeği, Aksaray Amerika Kazı Fiyatı, Aksaray Amerika Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Amerika Kazı Eti Faydaları, Aksaray Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?