Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Aksaray Afrika Kazı, Afrika Kazı Aksaray, Aksaray Afrika Kazı Satan Yerler, Aksaray Afrika Kazı Çiftliği, Aksaray Afrika Kazı Satışı, Aksaray Afrika Kazı Eti, Aksaray Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Aksaray Afrika Kazı Yumurtası, Aksaray Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Aksaray Afrika Kazı Tüyü, Aksaray Afrika Kazı Tüyü Satışı, Aksaray Afrika Kazı Civcivi, Aksaray Afrika Kazı Civcivi Satışı, Aksaray Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Aksaray Afrika Kazı Cinsleri, Aksaray Afrika Kazı Irkları, Aksaray Afrika Kazı Üretimi, Aksaray Afrika Kazı Özellikleri, Aksaray Afrika Kazı Yemekleri, Aksaray Afrika Kazı Yemeği, Aksaray Afrika Kazı Fiyatı, Aksaray Afrika Kazı Eti Fiyatı, Aksaray Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Aksaray Afrika Kazı Eti Faydaları, Aksaray Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Aksaray Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?