Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Mısır Kazı, Afrika Kazı Ağrı, Ağrı Mısır Kazı Satan Yerler, Ağrı Mısır Kazı Çiftliği, Ağrı Mısır Kazı Satışı, Ağrı Mısır Kazı Eti, Ağrı Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Mısır Kazı Yumurtası, Ağrı Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Mısır Kazı Tüyü, Ağrı Mısır Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Mısır Kazı Civcivi, Ağrı Mısır Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Mısır Kazı Cinsleri, Ağrı Mısır Kazı Irkları, Ağrı Mısır Kazı Üretimi, Ağrı Mısır Kazı Özellikleri, Ağrı Mısır Kazı Yemekleri, Ağrı Mısır Kazı Yemeği, Ağrı Mısır Kazı Fiyatı, Ağrı Mısır Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Mısır Kazı Eti Faydaları, Ağrı Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?